Nasza firma

O nas

Polfarm.eu Sp. z o.o. (dawniej Polfarm S.A.) została utworzona w 1994 r. i zajmuje się produkcją rolną. Produkuje głównie warzywa: marchew, pietruszkę, buraki ćwikłowe, seler, por i cebulę. Produkuje też zboża rzepak i warzywa strączkowe. Uprawy zlokalizowane są przy Nadmorskim Parku Krajobrazowym w okolicach Pucka.

Spółka początkowo zajmowała się przygotowaniem warzyw do sprzedaży zakupionych od okolicznych rolników, później nabyła dwa gospodarstwa rolne na potrzeby własnej produkcji warzywniczej, aby móc zaspokoić rynek pod względem wyrównania odmian dostarczanych warzyw. Odbiorcą były firmy hurtowe i pierwsze sieci marketów, które w tym czasie rozpoczynały swoją działalność w Polsce. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości i jakości warzyw firma zdecydowała się na ich uprawę na własnych polach.

Obecnie produkcja warzyw jest produkcją wiodącą, inne uprawy rolne są prowadzone dla zapewnienia właściwego płodozmianu. Spółka zdecydowała się na nowoczesną uprawą warzyw z zastosowaniem nowych holenderskich i niemieckich odmian oraz technologii stosowanych w krajach przodujących w produkcji warzyw. Nawiązała współpracę z firmami nasiennymi, które dostarczają nasiona oraz prowadzą doradztwo technologiczne.

Zmieniający się rynek owoców i warzyw w Polsce – masowa budowa sieci marketów zmusiła Spółkę do przyjęcia nowej strategii produkcji i sprzedaży warzyw. W 2011 r. Polfarm S.A. zainicjowała z okolicznymi producentami warzyw utworzenie organizacji producentów owoców i warzyw. Utworzona grupa producentów przystąpiła do realizacji planu, który zapewnił jej nowoczesne przechowalnie warzyw, linie technologiczne do ich przygotowania i pakowania, a także maszyny do zbioru warzyw i specjalistyczne środki transportu. Obecnie Spółka całą produkcję warzyw sprzedaje do Grupy Producentów Owoców i Warzyw Polfarm Sp. z o.o. w Chwaszczynie.

Pozostałe produkty rolne, zboża, rzepak i inne sprzedaje dowolnym odbiorcom na uzgodnionych warunkach. Firma jest gotowa na przyjęcie współpracy i poszerzenia oferty produktowej oraz realizację różnorodnych projektów mających na celu poprawę naszej efektywności.

Masz pytania?
Zapraszamy do kontaktu

POLFARM.EU SP. Z O.O.
(dawniej Polfarm S.A.)
ul.Węglowa 5
80 – 209 Chwaszczyno

NIP: 586-10-19-736

tel. +48 58 34 02 114
fax +48 58 552 80 01

Dział Logistyki
Karol Zinka
k.zinka@polfarm.com
+ 48 533 444 604

Dział Handlowy
Michał Gulczyński
m.gulczynski@polfarm.com
+48 604 444 503